Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

11 arsye pse duhet të bëni seks çdo ditë

me 31 Dhjetor 2021 ora 10:35

U Kopjua

Të bësh seks është mirë për të rritur, por të bësh rregullisht është edhe më mirë.

Me dashurinë, besimin dhe mirëkuptimin vijnë intimiteti dhe seksi. Ky akt jashtëzakonisht intim jo vetëm që ju jep juve dhe partnerit tuaj kënaqësi intensive, por gjithashtu ju ndihmon të flini mirë, të lehtësoni stresin dhe të çlironi endorfinë brenda trupit, shkruan Timesofindia, transmeton Kosova.LIVE. Dhe për të mos harruar, djeg një ton kalori!

Me përfitime kaq të mahnitshme në dorë, pse të mos dëshironi të bëni seks çdo ditë?

Më poshtë mund t’i lexoni disa arsye pse duhet të bëni seks më shpesh.

Ndërton intimitet emocional

Përmirëson shëndetin kardiovaskular

Rrit imunitetin

Redukton stresin

Lehtëson dhimbjen

Shton jetëgjatësinë

Rrit qarkullimin e gjakut

Flini më mirë

Rrit nivelin e estrogjenit dhe testosteronit

Zvogëlon shanset për t’u prekur nga depresioni

Ndjeheni më mirë gjatë gjithë ditës