Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Agjenti i Di Marias tregon nëse lojtari po transferohet te Juventusi

15:39 / 27 Qershor 2022

U Kopjua

Agjenti i Angel Di Marias ka konfirmuar se janë duke u diskutuar për detajet përfundimtare të kontratës me Juventusin.

Argjentinasi kishte hezituar për javë të tëra përpara se të merrte një vendim për të ardhmen e tij, pasi u largua nga Paris Saint-Germain si lojtar i lirë.

Ai po shqyrtonte si propozimin nga “Bianconerët” ashtu edhe atë nga Barcelona, me synimin për t’u rikthyer në Amerikën e Jugut pas Kupës së Botës 2022.

“Ne po flasim për detajet përfundimtare dhe po presim që Juventus të japë OK për disa gjëra”, citohet të ketë thënë agjenti i Di Marias për gazetën “La Stampa”.

Ai pritet të nënshkruajë një kontratë njëvjeçare me vlerë 7 milionë euro në sezon plus bonuse, megjithëse mund të ketë edhe një opsion për një vit të dytë.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, oferta fillestare ishte 7 milionë euro në sezon duke përfshirë shtesa, por agjenti Lisandro Pirosanto kërkoi më shumë.