In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Air Mediterranean stacionon dy aeroplanë Airbus 321, nё ANP ‘Adem Jashari’ LKIA

me 15 Tetor 2020 ora 16:25

U Kopjua

Kompania Ajrore Air Mediterranean, tani ka bёrё edhe stacionimin e dy aeroplanëve Airbus 321 nё Aeroportin Ndёrkombёtarё Prishtinës ‘Adem Jashari’ LKIA, me njё kapacitet prej 220 ulësesh.

Që nga vikendi i kaluar kjo kompani ka destinacion nisjeje Prishtinёn, pёr tё fluturuar nё aeroportet evropiane siç janё: Dusseldorf, Stuttgart, Munich, Mulhouse, Malmo dhe Gothenburg.


“Stacionimi i aeroplanëve nё aeroportin tonё pritet tё ndikoj dukshëm nё uljen e çmimeve tё biletave dhe poashtu ofron zgjedhje mё tё madhe fluturimesh”, thuhet në njoftimin e ANP-së.

Air Mediterranean ka hyrё nё tregun e Kosovës që nga muaji Mars 2020 .