In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

AKR e do Behgjet Pacollin për President

me 13 Gusht 2020 ora 14:52

U Kopjua

Nënkryetari i Aleancës Kosova e Re (AKR), Fatmir Matoshi ka reaguar pasi Ramush Haradinaj të mërkurën tha se ka marrë miratimin e AAK-së për president të vendit.


Matoshi në një shkrim në Facebook ka shkruar se për Behgjet Pacolli është Presidenti që i duhet Kosovës, duke renditur disa nga arsyet që sipas tij e bëjnë të denjë për të parin e vendit.

Postimi i plotë:

Behgjet Pacolli, Presidenti që i duhet Kosovës

Marsi i vitit që vjen është koha kur Kosova duhet ta zgjedh Presidentin e ri. Tanimë kanë filluar edhe të shfaqen ambiciet e para dhe të përmenden kandidatët e mundshëm për pozitën e të parit të shtetit.

Kosova tani ka nevojë për bashkim e unitet të plotë.

Behgjet Pacolli padyshim do të ishte presidenti më i mirë për Kosovën. Ai i ka miqtë dhe njohjet më të mira në botë, është treguar unifikues i skenës politike gjatë gjithë karrierës së tij, ka një potencial intelektual e material për ti dhënë krah zhvillimit ekonomik në vend, është treguar bashkëpunues me të gjithë, është kosovari më humanist dhe ka ndihmuar me dhjetëra miliona euro në shëndetësi, shkolla e mirëqenie të familjeve kosovare.

Këto dhe shumë cilësi tjera që ka z. Pacolli e bëjnë atë padyshim kandidatin më të mirë nga të gjithë.

Një ndryshim kushtetues do ta bënte të mundur zgjedhjen e Presidentit me votë të drejtpërdrejtë nga populli, nëse kjo ndodh Behgjet Pacolli padyshim do të zgjidhej President i Kosovës.