In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Gjilan, lëndohen dy persona

me 23 Shtator 2020 ora 10:12

U Kopjua

Një aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prishtinë – Gjilan.


Rastin e ka konfirmuar për Reporteri.net Flora Ahmeti zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.

“Rreth orës 07:30 në rrugën Prishtinë – Gjilan saktësisht në fshatin Slivovë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku të përfshira kanë qenë dy automjete. Si pasojë e aksidentit dy persona janë lënduar dhe të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor”, ka deklaruar ajo.

Ajo më tej thotë se me rastin po merret njësiti i trafikut.