In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Aksidenti i Marc Marquez në Moto GP është shumë i frikshëm të shikohet

me 19 Korrik 2020 ora 17:22

U Kopjua

Marc Marquez ka pësuar një aksident të frikshëm në garën e Spanjës në MOTO GP. Piloti spanjoll në tentativë për të parakaluar Vinalesin për vendin e dytë në rënditje, humbi kontrollin e motorrit dhe fluturoi në ajër.

Marquez më pas u godit edhe nga motori i tij që ishte me shpejtësi të lartë duke marrë disa dëmtime. Çmimin e madh të Spanjës e fitoi piloti francez i Jamahës Kuartararo.

Në vendin e dytë u rëndit Vinales ndërsa në të tretin Doviciozo.