In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Ambasada Amerikane në Prishtinë uron Kurban Bajramin

me 20 Korrik 2021 ora 12:51

U Kopjua

Ambasada amerikane në Prishtinë ka uruar festën e Kurban Bajramit për të gjithë kosovarët.

Përmes një postimi në Twitter ambasada amerikane ka uruar të gjithë ata që festojnë Kurban Bajramin në Kosovë.

“Me Fat Kurban Bajrami, Bayramınız Kutlu Olsun, Bajram Šerif Mubarek Olsun, Eid Mubarak: Të gjithë kosovarëve që festojnë, duke ju uruar juve dhe familjeve tuaja një festë të shëndetshme, të gëzuar”, thuhet në urimin e ambasadës amerikane.