In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Anija më e madhe e lundrimit në botë vihet në punë vitin e ardhshëm – do të kalojë edhe nëpër Evropë

me 22 Shtator 2021 ora 15:59

U Kopjua

Anija nga Royal Caribbean’s Wonder of the Seas do të jetë në gjendje që të strehojë 6,800 persona.

Anija e re, do te niset nga Fort Lauderdale në Karaibe në mars të vitit 2020, më pas do të lundrojë drejt Barcelonës dhe Romës.

Në anije janë tetë rrugë ku mundësh të ecësh për të eksploruar. Suitat klas janë më të rejat për mysafirët, ato kanë një vend për të marr reze dielli dhe një pishinë, po ashtu aty do të ketë edhe ‘shisha bar’.

Foto: Royal Caribbean

Mysafirët mund të ecin nëpër parkun qendror, një vend plot me bimë dhe lule, ndërsa fëmijët mund të vizitojnë parkun e lodrave, një zonë interaktive të lojërave në natyrë, ose pjesën me rrëshqitësen më të madhe për det.

Foto: Royal Caribbean

Nëse doni të shpenzoni më shumë, mund të zgjidhni suitën familjarë për dhjetë net, në të cilën ka kinema, rrëshqitëse, tavolinë ping-pongu, vaskë të nxehtë në ballkon dhe përfitime të tjera ekskluzive, duke përfshirë pije falas dhe të eksperienca të personalizuara.

Rezervimet për lundrimet evropiane do të jenë në dispozicion nga sot (e mërkurë), ndërsa çmimet që ende nuk janë zbuluar. /Kosova.LIVE/

Foto: Royal Caribbean

Foto: Royal Caribbean