In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Arrin në 35 numri i të prekurve me koronavirus në vend

me 23 Mars 2020 ora 17:55

U Kopjua

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka bërë të ditur se nga 20 mostrat e dyshuara për virusin COVID-19, dy prej tyre kanë dalur pozitiv, raporton Kosova.LIVE

Sipas njoftimit, këto dy raste janë njëri person nga fshati Petrovë komuna e Shtimes, e gjinisë mashkull me moshë 44 vjeç dhe tjetra me vendbanim në Prishtinë nga komuna e Prishtinës e gjinisë femër e moshës 39 vjeç.

Deri më tani është bërë e ditur se 35 persona janë të prekur me koronavirus në Kosovë.

DY RASTE TË KONFIRMUARA ME COVID-19! Sot me 23.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, March 23, 2020