In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Babai i dy dëshmorëve vdes nga Coronavirusi

me 7 Gusht 2020 ora 11:02

U Kopjua

Fotografi i njohur, Agush Qorri, ka humbur sot betejën me koronavirusin.


Agush Qorri, që ishte baba i dy dëshmorëve, humbi jetën sot në moshën 80 vjeçare.

Lajmin për vdekjen e tij e kanë dhënë të afërm të të ndjerit.

Njoftimi i plotë për vdekjen:

Të dashur miq, është ndarë nga jeta fotografi i mirënjohur Agush Qorri.

Ju njoftojmë së pas një betejë të shkurtër më COVID-19, Sot në ora 2:15 e mëngjesit në moshën 80 vjeçare është ndarë nga jeta Agush Qorri.
Agush Qorri njihet si fotograf që nga viti 1967 dhe prindi i dy dëshmorëve.
Famijaret kanë njoftuar se për shkak të pamundësisë ceremonia mortore do të bëjnë vetëm me rrethin e ngushtë famljar.