In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Bale lëndohet për të katërtën herë këtë sezon

me 24 Janar 2020 ora 11:08

U Kopjua

PRISHTINË | 24 JAN 2020 |  Nga KosovaLive

Gareth Bale do të ekzaminohet dhe monitorohet nga stafi mjekësor, pasi e ka pësuar një lëndim në nyje gjatë ndeshjes së Kupës së Mbretit kundër Unionistas de Salamanca.

Anësori uellsian u kthye në formacion startues të Zinedine Zidane duke arritur të shënojë, mirëpo nuk arriti të luante më shumë se 53 minuta.

Ai nuk kishte luajtur që nga 4 janari (në ndeshjen ndaj Getafes) dhe tash është lënduar sërish, për të katërtën herë këtë sezon.

“E ka përdredhur paksa nyjën e këmbës. Nuk mendoj se është diçka e madhe… Por, nuk mund të luante”, ka deklaruar Zidane pas ndeshjes.

Lëndimi ka ardhur vetëm disa orë pasi agjenti i Bale kishte thënë se ai do ta respektojë kontratën duke qëndruar edhe dy vjet e gjysmë në Santiago Bernabeu.