In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Banorët e Prishtinës duartrokasin për mjekët, policët e infermierët (VIDEO)

me 15 Mars 2020 ora 22:51

U Kopjua

Përderisa gjatë sitës së sotme në Kosovë numri i të prekurve me coronavirus ka shkuar në 9, Qeveria e Kosovës ka shpallur gjendje emergjente për shëndetin publik.

Për të përkrahur dhe falënderuar stafin shëndetësor, policët dhe zjarrfikësit për punën e tyre pa orar, disa qytetarë kanë ndërmarrë një nismë për t’i duartrukituar ata nga ballkonet e shtëpive.

“Ftoj që Prishtina por edhe Kosova në orën 21:00, të duartrokas nga ballkoni heronjëve që janë në detyrë: mjekëve, infermierëve, policisë, zjarrëfiksëve dhe të gjithë atyre që kujdesen për ne. E tërë Kosova me ju”, është mesazhi që po shpërndahet në rrjetet sociale Facebook e Instagram.

Duartrokitjet kanë filluar në orën 21: 00.

Banorët e lagjes Dardania duartrokasin për mjekët, policët e infermierët (VIDEO)

Banorët e lagjes Dardania duartrokasin për mjekët, policët e infermierët (VIDEO)

Posted by Klan Kosova on Sunday, March 15, 2020