Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Barcelona i bën favor Realit në ndeshjen e fundit për vitin 2021, barazon me Sevillën

09:48 / 22 Dhjetor 2021

U Kopjua

Sevilla dhe Barcelona i kanë ndarë pikët në ndeshjen e fundit për vitin 2021.

Sevilla dhe Barcelona kanë barazuar 1-1 në “Sanchez-Pizjuan” në ndeshjen e fundit në La Liga për vitin 2021, raporton Kosova.LIVE.

Ky barazim më shumë i shkon përshtati Real Madridit që qëndron 5 pikë prapa Sevillës.

Të dy golat u shënuan në pjesën e parë.

Papu Gomez shënoi i pari për 1-0 në minutën e 32-të, derisa Araujo barazoi gjithçka në minutën e 45-të në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë, në minutën e 64’, Kounde u përjashtua me të kuq pasi e goditi me top Jordi Alban, por Barça nuk e shfrytëzoi këtë deri në fund të ndeshje, për t’i ndarë në fund pikët.

Për të dy skuadrat ishte ndeshja e fundit për vitin 2021.