In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Berisha, basketbollisti më i dalluar i javës së gjashtë në Superligë

me 10 Dhjetor 2020 ora 17:27

U Kopjua

Dardan Berisha ka qenë basketbollisti më i dalluar i javës së gjashtë në Prince Caffe Superligë.

Basketbollisti pejan në derbin e kësaj xhiroje ndaj Golden Eagle Yllit shënoi 29 pikë, kishte edhe tetë kërcime e tri asistime, me një indeks prej 24.

Kapiteni i Kosovës po vazhdon me formë të mirë, pasi formë të mirë tregoi edhe ndaj Bashkimit e Rahovecit paraprakisht.

Ai e ka ndihmuar skuadrën e tij këtë edicion, ku Peja ka regjistruar gjashtë fitore në po aq ndeshje.

Ndërkohë, Top-5 shënuesit e kësaj xhiro janë: Dardan Berisha i Pejës me 29 pikë, Arti Hajdari i Ponte Prizrenit me 28, Isaiah Traylor i Rahovecit me 25, Kalin Fisher i Trepçës me 24 dhe Nikola Vukçeviq i Bashkimit me 24.