In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Bie numri i viktimave dhe rritet numri i të infektuarve në Brazil

me 11 Korrik 2020 ora 19:38

U Kopjua

Në 24 orët e fundit në Brazil janë regjistruar 62 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në 69,316 numrin e përgjithshëm të të vdekurëve në vend që prej fillimit të shpërthimit.
BRAZIL– Brazili është një ndër vendet më të goditura nga koronavirusi, mirëpo ditën e sotme numri i viktimave ka rënë ndjeshëm. Në 24 orët e fundit në Brazil janë regjistruar 62 viktima nga koronavirusi, duke e çuar në 69,316 numrin e përgjithshëm të të vdekurëve në vend që prej fillimit të shpërthimit.

Ndërkohë sipas të dhënave së fundmi janë regjistruar 3,160 raste të reja nga sëmundja vdejerurëse dhe numri në total i të prekurve ka shkuar në 1,762,263 persona.

Sipas të dhënave që nga fillimi i pandemisë e deri më tani kanë fituar betejën nga Covid-19 1,185,596 pacientë ndërsa në gjendje të rëndë për jetën ndodhen 8,318 të tjerë.
Burimi: .worldometers.