In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

BIK ka marrë vendim për namazin e Bajramit, flet Ahmet Sadriu

me 21 Maj 2020 ora 18:03

U Kopjua

Këtë herë nuk do të ketë fare falje të Namazit të Fitër Bajramit, shkaku i pandemisë COVID-19, raporton Express.

Lajmin për Gazetën Express e ka konfirmuar Sekretari i Përgjithshëm i Bashkësisë Islame të Kosovës, Ahmet Sadriu.

Ai nuk ka komentuar fare idetë që namazi të falet në stadion, shesh ose që për faljen e namazit të shfrytëzohen edhe kishat. Shkurt ka thënë se nuk do të ketë as falje e as pritje të Bajramit.

“Jo, nuk do të ketë̈ as falje dhe as pritje të Filtër Bajramit”, ka thënë Sadriu për Express.