In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Bim Bimma e pranoi ‘ringun’ e hip-hopit, por Fero ka fillimisht një tjetër synim

me 15 Gusht 2020 ora 17:11

U Kopjua

Vazhdon përplasja mes Bim Bimmës dhe Feros.

E gjitha kjo nisi pas një postimi të Feros, i cili mori guximin t’i ftojë në betejë hip-hopi, disa prej emrave më të njohur të repit shqiptar, shkruan lajmi.net.

Mc Kresha, Lyrical Son dhe Bim Bimma ishin emrat e përmendur, por përgjigjen e mori vetëm nga ky i fundit.

Bim Bimma edhe pas ironozimeve e thumbave të Feros, ishte i gatshëm për përballje, por tjetri ndryshoi fjalët.

“Qendra e hip hopit Gjilan. Pa dal projekti, bashkpunimi i Gjilanit, ska battle. Veq me Mc Kreshen kisha pranu edhe para bashkpunimit Gilanit me bo battle. E tana masi del bashkpunimi Gilanit, t’nesrit menen jom gati per battle”, shkroi ai.