In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Brabusi i shton fuqi “bishës” AMG CLS 53

me 30 Dhjetor 2019 ora 11:14

U Kopjua

PRISHTINË | 30 DHJ 2019 | Nga KosovaLive

“Bishën” që e shohim në foto është Mercedes-AMG CLS 53 4Matic, e modifikuar nga Brabusi, kompani e cila është e specializuar për modifikimin e modeleve të Mercedesit.

Brabusi për këtë CLS me eksterier me ngjyrë të zezë “Obsidian” ka zgjedhur rrotat 20-inçësh “Liquid Titanium”, maskën e përparme me logon “Brabus”, amortizatorët e modifikuar, sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, etj., transmeton Koha.net.

Gjithashtu, ka zgjedhur edhe ulëset me lëkurë “Nappa” me ngjyrë të zezë, pedalet nga alumini, tepihët e rinj si dhe pragjet me ndriçimin me mbishkrim “Brabus”.

Sa i përket motorit, motori Bi-Turbo me 6 cilindra i këtij AMG CLS 53 4Matic nga 435 është përforcuar në 500 kuajfuqi, gjë që tani shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë mund ta arrijë për 4,3 sekonda ndërsa atë maksimale deri në 250 km/h.