In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Buzhala-Kurtit: Ani, në Kremlin a bën?

me 25 Mars 2020 ora 16:15

U Kopjua

Sot Lidhja Demokratike e Kosovës, së bashku me 44 deputetë, thirrën seancën që po vazhdon edhe tani, për t’iu kërkuar votën deputetëve për rrëzimin e kësaj qeverie.

Fjalimi i Kryeministrit Kurti, ku edhe përdori terma të ndryshëm për Shtëpinë e Bardhë, nuk u la pa u komentuar. Drejtori i “Gazeta Express” dhe “Televizioni 7 T7”, Berat Buzhala, në profilin e tij në Facebook ka komentuar fjalimin e Kurtit. Ai kritikoi ashpër fjalorin e këtij të fundit, duke e cilësuar si çasje të rrezikshme nga Kryeministri.

Lexoni postimin e plotë:

Kurti: Nuk lejojme shkembim te territoreve as ne Shtepi te Bardhe, as ne Shtepine e Kuqe e as ne Shtepine e Gjelber.

Ani, a ben ne Kremlin?

Une i besoj LDK’se kur thote qe nuk pranojne shkembim te territoreve. Une jam i bindun qe ka vdeke ideja e shkembimit te territoreve. Une jam kunder shkembimit te territoreve.

Amaaaaa, me qene Kryeminister i Kosoves edhe me u talle me Shtepine e Bardhe, kinse ky nuk pranokka tw gjunjezohet as para Shtepise se Bardhe, kjo eshte tragjike e edhe komike. Eshte thjesht pak mish i kuq per 20 vjecaret.

Po te mos ishte Shtepia e Bardhe, e Kuqe dhe e Gjelber, Kurti do te vazhdonte te ishte ende ne burg ne Nish, e na tjeret ne pidh te sames.

Mosni djem e çika, se nuk ka kuptim asnje fjale te keqe per Rusine e gjithe kete tallje me SHBA’ne.

Do te thote pa Ameriken Prokuplja na merr.