In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Çka ndodh sot në vend

me 26 Janar 2022 ora 08:52

U Kopjua

Ngjarjet e planifikuara për ditën e sotme, 26 janar 2022
Lëvizja FOL dhe Instituti i Prishtinës për Studime Politike (PIPS), organizojnë diskutimin tematik ku do të prezantohet niveli i përmbushjes së Planit të Punës së Qeverisë së Kosovës për vitin 2021. (Hotel “Sirius”, Prishtinë), 11:00.

Partia Socialdemokrate (PSD) zhvillon një aktivitet simbolik. (Sheshi “Skënderbeu”, Prishtinë), 11:00.

Një grup i qytetarëve protestojnë kundër shtrenjtimit të rrymës në Kosovë. (Sheshi “Zahir Pajaziti”, Prishtinë), 12:00.

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mban konferencë për medie. (Selia e PDK-së, Prishtinë), 12:00.

Vazhdon seanca e Kuvendit të Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit), 14:00.