In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Cristiano Ronaldo punëson një ekip truprojash për siguri 24-orëshe pas transferimit te United

me 7 Shtator 2021 ora 09:16

U Kopjua

Cristiano Ronaldo dhe familja e tij do të jenë të sigurt gjatë gjithë kohës pas kthimit të tij në Manchester United, raporton Daily Star.

Asi portugez tashmë po ndërmerr hapa për të rritur masivisht sigurinë e tij pasi u paralajmërua se ai do të bëhet një “magnet” për bandat kriminale.

Ronaldo ka regjistruar shërbimet e një ekipi të truprojave me qendër në Mançesterit, të cilët kanë për detyrë të mbrojnë atë dhe familjen e tij 24/7.

Cristiano Ronaldo is back for a second spell at Manchester United

Një burim tha: “Cristiano është paralajmëruar se që kur u largua nga Manchesteri në vitin 2009, rajoni është bërë një magnet absolut për bandat kriminale. Tani ai do të shihet si objektivi i tyre numër një.

“Këto banda të pamëshirshme po bëhen gjithnjë e më të dhunshme. Ata plaçkitin shtëpitë dhe terrorizojnë familjet e lojtarëve. Ata synojnë pronat kur e dinë që lojtarët nuk do të jenë atje dhe shpesh shikojnë një shtëpi për javë të tëra para se të hyjnë.

“Cristiano nuk ka ndërmend të ndërmarrë ndonjë rrezik, kështu që një ekip është tashmë në vend për t’u siguruar që sapo ai dhe familja e tij të arrijnë në Mançester ata do të mbrohen”.

36-vjeçari nuk besohet të ketë aktualisht një pronë në veri-perëndim. Ai shiti një rezidencë prej 3.25 milionë në Cheshire’s Alderley Edge në vitin 2019.

Prandaj ai po qëndron në një pronë me qira të rregulluar nga United ndërsa ai rikthehet në jetë në Ligën Premier pas kalimit të tij nga Juventus muajin e kaluar.

Përfundimisht, megjithëse ish-ylli i Real Madridit pritet të blejë një shtëpi të re në zonën e “Trekëndëshit të Artë” në Ëilmsloë, Alderley Edge dhe Prestbury, e cila është shtëpia e multi-milionerëve përfshirë futbollistë nga Manchester United, Liverpool dhe Manchester City.

Cristiano Ronaldo has been soaking up some sun alongside his family

Burimi i mediumit shtoi: “Që nga momenti kur ai u tërhoq përsëri në Manchester ai kishte një ekip truprojash pranë tij. Ato përbëhen nga ish-ushtarë, policë dhe oficerë të afërt të mbrojtjes”.

“Ata të gjithë drejtojnë automjete antiplumb dhe janë të trajnuar për t’u marrë me shkelësit më të rrezikshëm dhe të dhunshëm. Sa herë që Cristiano del jashtë ata do të jenë afër duke u siguruar që ai është i sigurt”.

“Dhe kur Cristiano dhe familja e tij të zhvendosen në vendin e tyre, do të monitorohet 24/7 nga rojet e sigurisë para portave”.

“Shtëpia e tij do të ketë gjithashtu dhjetëra kamera, të gjitha të lidhura me një qendër që monitorohet gjatë gjithë kohës. Ata që shikojnë nga një sy sekret në qiell do të jenë në gjendje të reagojnë në pronën e Cristianos shumë më shpejt sesa policia”.

“Familja e tij gjithashtu do të ketë qasje në një dhomë të fshehtë nëse vjedhësit i sulmojnë ata. Do të kushtojë një pasuri, por për sa i përket Cristianos, është një çmim që vlen të paguhet nëse familja e tij mbahet e sigurt”.

Cristiano Ronaldo’s partner Georgina Rodriguez and kids snapped jetting into Manchester

Një numër i madh i futbollistëve dhe familjeve të tyre janë shënjestruar nga bandat kriminale në të ashtuquajturën “Trekëndëshi i Artë” i Cheshire që kur Ronaldo u largua nga Manchester në vitin 2009.

Viktimat përfshijnë Wayne Rooneyn, Steven Gerrard, Romelu Lukaku, Roberto Firmino, Raheem Sterling, Peter Crouch, Phil Jagielka, Robin Olsen dhe Carlo Ancelotti.