In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Denoncimi i avokatit Goxhaj: Ja si po e përhap qeveria Koronavirusin

me 27 Shkurt 2020 ora 15:55

U Kopjua

Avokati Altin Goxhaj, ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook.

Ai ka bërë publike një fotografi në të cilin tregohen momentet e konrtollit të pasagjerëve që hyjnë dhe dalin nga Shqipëria.

Goxhaj ngre akuza të ashpëra lidhur me maskat e përdorura të cilat duket qartësisht se nuk janë aspak profesionale dhe nuk ofrojnë mbrojtjen e duhur.

Çfarë është edhe më ironike është se edhe vetë mjekët mbajnë të tilla maska.

Goxhaj ndër të tjera pohon se kjo duket se është forma më e mirë për përhapjen e virusit dhe jo për parandalimin e tij. Ndër të tjera ai shton se mesa duket shteti ynë me zor pret futjen e virusit në vend.

Statusi i plotë i Altin Goxhajt:

SKANDALI! JA SI PO E PERHAP QEVERIA KORONAVIRUSIN NE PORTIN E DURRESIT! Ky nuk eshte kontroll por nje menyre per te perhapur koronavirusin nga nje bartes i vetem qe vjen te mjeket dhe nga mjeket tek te gjithe pasagjeret qe hyjne ne Shqiperi dhe te te gjithe personat qe takojne mjeket!!! AJO MASKE cope cope (aspak profesionale dhe qe s’ka te beje fare me mbrojtje nga koronavirusi, por perdoret nga kirurget ne operacione per te shmangur sekrecionet e personelit mjekesor mbi trupin e hapur te pacienteve qe operohen) NUK SHERBEN PER TU MBROJTUR NGA KORONAVIRUSI POR NE KETE RAST PER T’A PERHAPUR!!! A ju kemi thene qe EDvEri po lutet qe te hyje ne Shqiperi Koronavirusi: Nese hyn, EDvEri merr ca para te tjera, siguron mbeshtetje politike si solidaritet nderkombetar dhe i vazhdon “formalitetet” popullit deri ne zhberje.. Sic beri me termetin! Ndaj i ka hap kufijte me ligj per te hequr fare kontrollin per punetore afroaziatike dhe nga ana tjeter pikerisht kur plasi koronavirusi ka hequr cdo ndalese per hyrje ne Shqiperi per klandestinet afroaziatike, qe dikush prej tyre t’a sjelle sa me shpejt! Pasi zbrazi Rezervat e Shtetit nga ushqimet dhe materialet farmaceutike por edhe rezervat e depove private farmaceutike nga cdo garanci ne rast shperthimi pandemie, tani ka nxjerre personel mjekesor kamikaz qe te perhapin sa me shume coronavirusin! Sps Koronavirusi eshte nje faktor i ri qe po pershpejton Axhenden Soros te Genocidit qe po ushtrohet ndaj Kombit tone nga Rilindja e Soros prej vitit 2013 sipas referencave te Memorandumit te Vaso Cubrillovicit te vitit 1937 per Genocidin ndaj shqiptareve!!! Sps KORONAVIRUSI = RILINDJE!”