In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Distria Krasniqi i siguron medalje Olimpike Kosovës, shkon n’finale

me 24 Korrik 2021 ora 10:53

U Kopjua

Distria Krasniqi i ka siguruar medalje Olimpike Kosovës në “Tokio 2020”

Pas Majlinda Kelemendit në vitin 2016, Kosovës i ka siguruar medalje Olimpike edhe Distria Krasniqi.

Distria, në Tokio 2020, e ka mundur në gjysmëfinale Urantsetseg Munkhbatin, duke u kualifikuar në finale.

Me kualifikimin në finale, ajo siguroi medalje Olimpike tashmë, derisa tani do të synojë të Artën.

Në fund të luftës, gëzimi ishte i papërshkrueshëm për Krasniqin, që iu bë ëndrra realitet duke fituar medalje Olimpike dhe natyrisht, përqafimi ishte me njeriun që e ka bërë të mundur që xhudistët tona të korrin suksese në botë, Driton Kuka.