In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Durrës: Shembet pallati i dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit

me 23 Shkurt 2021 ora 12:21

U Kopjua

Në Durrës po vazhdon shembja e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit të vitit 2019.

Ky pallat i dëmtuar, që po shembet me mjete të rënda ndodhet në “Lagjen nr.5” të qytetit bregdetar pranë stadiumit ”Niko Dovana”.

Kujtojmë se tërmeti i dy vjetëve më parë ka qenë një ndër më shkatërruesit në Shqipëri, duke lënë shumë të vdekur dhe familje pa shtëpi.