Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Eliminohet Milan, Atletico fiton dhe kualifikohet

10:06 / 08 Dhjetor 2021

U Kopjua

Milani është mundur 1-2 në shtëpi nga Liverpooli dhe është eliminuar nga Champions League. Në anën tjetër, Atletico Madrid e ka mundur rivalin direkt Porton 1-0 për t’u kualifikuar si e dyta.

Milani i thotë lamtumirë Champions League.

Kuqezinjtë janë mposhtur 1-2 në San Siro nga Liverpool në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve të Champions League duke u renditur në vendin e fundit të Grupit B me 4 pikë.

Sa i përket ndeshjesh golat u realizuan nga Tomori 29′, Salah 36′ Origi 55′.

Ndërkohë, në ndeshjen tjetër të Grupit B, Atl Madrid fitoi 1-3 në transfertë ndaj Portos me golat e  Griezmann në minutën e 56′ Correa 90′ De Paul 92′ Sergio Olivera 95′.

Skuadra e Simeones e mbull Grupin B në vendin e 2 me 7 pikë, ndërsa Porto do të vijojë aventurën në Europa League.