In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

FIFA i lejon lojtarët jug-amerikanë që të luajnë në Premier Ligë

me 11 Shtator 2021 ora 12:28

U Kopjua

Klubet e Premier Ligës që i kishin ndaluar lojtarët e tyre nga Brazili, Kili, Meksika dhe Paraguai që të shkojnë për të luajtur për kombëtaret e tyre në kualifikimet për Kampionat Botëror, por ata tash do të lejohen që të garojnë këtë fundjavë në këtë ligë.

Kjo ndodhi pasi që dënimi prej pesë ditësh u shfuqizua dhe tani klubet si Liverpool, Manchester United, Chelsea dhe Manchester City do të mund t’i aktivizojnë lojtarët e vet.

Shtetet prej nga vijnë këta futbollistë kanë mundur që ta aktivizojnë këtë lloj dënimi karshi klubeve angleze, por hoqën dorë pas bisedimeve me FIFA-n.