In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Fillimi i ditës suaj me lëng perimesh, mënyrë e shkëlqyeshme për marrjen e energjisë

me 11 Shtator 2021 ora 10:31

U Kopjua

Shumica e njerëzve zakonisht e fillojnë ditën me një filxhan çaj ose kafe. Por ekspertët sugjerojnë që një gotë me lëng perimesh të freskëta është një alternativë e shëndetshme, pasi ndihmon në përmirësimin e imunitetit së bashku me problemet e tjera shëndetësore.

Andaj, dietologia indiane, Mansi Padechia, kohët e fundit ka ndarë përfitimet dhe recetën e një lëngu të gjelbër të shëndetshëm.

“Fillimi i ditës suaj me një lëng të gjelbër është një mënyrë e shkëlqyeshme për të marrë energji”, ka shkruar ajo, përcjell Kosovas.LIVE

Të gjitha që duhen për përgatijen e këtij lëngu të shëndetshëm janë:

1 kungulleshkë e copëtuar

1 Kastravec

1 Selino

1 Gjethe menteje

Lëng limoni

Pluhur qimnon

Kripë

Shtoni të gjithë përbërësit në një kavanoz, përziejeni me blinder dhe pija juaj është gati.