Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Futbollisti i Romës: Meritë për këtë trofe kishin edhe shqiptarët

me 26 Maj 2022 ora 18:28

TIRANA, ALBANIA - MAY 25: Lorenzo Spinazzola of AS Roma in action during the UEFA Conference League final match between AS Roma and Feyenoord at Arena Kombetare on May 25, 2022 in Tirana, Albania. (Photo by Luciano Rossi/AS Roma via Getty Images)

U Kopjua

Mbrojtësi i majtë i Romës, Leonardo Spinacola, ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë në finalen e mbrëmjes së djeshme që skuadra e tij fitoi ndaj Feynordit 1-0 në Tiranë.

Pas suksesit të arritur me fanellën verdhekuqe duke fituar Ligën e Konferencës, futbollisti italian foli për të përditshmen “Corriere dello Sport”, duke treguar emocionet e finales.

Ai tha:

Roma është kampione dhe kjo është ajo që ka më tepër rëndësi për mua. E shijuam atë publik të mrekullueshëm. Meritë për këtë trofe kishin edhe tifozët shqiptarë që na mbështetën. Tifozët e Romës janë fantastikë si gjithmonë, por duhet të përgëzoj edhe shokët e skuadrës sepse luftuan në çdo pëllëmbë të fushës për të arritur suksesin në këtë finale kaq të rëndësishme për të gjithë ambientin romanist.”