Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Gatuso merr te Valencia sulmuesin e Milanit

15:04 / 13 Korrik 2022

U Kopjua

Tashmë është zyrtare, Samu Castillejo është futbollist i ri i Valencias.

Sulmuesi spanjoll ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me ekipin e njohur spanjoll, teksa do ta mbajë të lidhur me në Valencia deri më 30 qershor 2025.

Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi i La Liga-s me anë të një postimi në profilin e saj të rrjetit social “Twitter”.

27-vjeçari bashkohet sërish me Ivan Genaro Gatuson, të cilin e ka pasur trajner edhe kur italiani stërviste Milanin.

Përveç ekipit kuqezi nga Milano, spanjolli ka mbajtur veshur edhe fanellat e Villarrealit dhe Malagës.

Në sezonin e fundit me Milanin në Serinë A, Samu Castllejo u aktivizua vetëm në 5 ndeshje, duke mos shënuar dhe asistuar asnjëherë.