In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Gazetari spanjoll: Pritje jashtëzakonisht miqësore në Kosovë

me 7 Shtator 2021 ora 08:51

U Kopjua

Gazetari spanjoll Miguel Angel Lara, gjatë ditës së djeshme ka mbërritur në Kosovë.

Ai ka treguar se është pritur jashtëzakonisht mirë.

Gazetari i Marca-s po ashtu ka njoftuar se nuk i është dashur që të pres për kontrollimin e dokumenteve më shumë se 20 sekonda.

“20 sekonda për kontrollin e pasaportës, një mirësëerdhe dhe një shaka “Hej, thuaj në spanjisht që ne jemi shtet”. Ekstremisht të shoqërueshëm. Sigurisht, për shkak të COVID, në orën 10 të gjithë në shtëpi”.

Më 8 shtator Kosova do të ndeshet me Spanjën në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Qatar 2022”.

Po ashtu ky takim do të përcillet edhe nga disa gazetarë spanjoll.