In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Haradinaj: Kosova ka mandatarin për kryeministër, s’kemi nevojë për qeveri teknike

me 27 Janar 2020 ora 14:04

U Kopjua

PRISHTINË | 27 JAN 2020 | Nga KosovaLive

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, bashkë me kabinetin qeveritar, bëjnë homazhe te Obelisku i Hebrenjve, me rastin e Ditës Ndërkombëtare në Përkujtim të Holokaustit, raporton Ekonomia Online.

 Haradinaj tha se është  mirë që Kosova ka ndihmuar një popull në kohë të vështira, tha se do të ishte mirë që edhe Izraeli ta njihte shtetin e Kosovës.

Haradinaj ka komentuar edhe gjendjen politike në vend dhe mundësinë për një qeveri teknike,

Ai tha se Kosova ka mandatarin dhe fituesin e zgjedhjeve dhe nuk është mirë të spekulohet për një qeveri teknike.

Ndërsa nuk ka komentuar  nëse marrëveshja për linjën ajrore është një rifillim i bisedimeve.