In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Haradinaj mbledh kryesinë e partisë, flasin për koalicionin me LDK-në dhe temat e tjera

me 12 Gusht 2020 ora 11:23

U Kopjua

Zhvillimet politike në vend, ka bërë që Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës sot në ora 16:00 të mbledh Kryesinë e partisë për të diskutuar rreth situatës në vend.


Telegrafi mëson kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka ftuar kryesinë për të diskutuar për disa çështje ku përfshihet edhe koalicioni me LDK-në.

Pikë e rendit të ditës në këtë mbledhje është zhvillimet politike dhe qeverisëse në vend, ku do të diskutohet për pandeminë , dialogun me Serbinë, koalicionin qeverisës dhe tema të tjera.

Kujtojmë se AAK tash e disa ditë është shprehur e zhgënjyer lidhur me prezencën e saj në tryezën e diskutimeve në Bruksel.

Mbrëmë kryetari i kësaj partie, Ramush Haradinaj tha se kryeministri Hoti ka ulur nivelin e bisedimeve duke dërguar koordinator për të përfaqësuar Kosovën.

Haradinaj thotë se AAK nuk e ka synim ta drejtojë dialogun por nuk do të bëhet pjesë e devijimit të këtij procesi.