Kulturë

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Hidhet shorti për fazën e play-off-it në Ligën e Kampionëve

13:49 / 02 Gusht 2022

U Kopjua

Liga e Kampionëve ka hedhur shortin për ballafaqimet në fazën finale të “play-off-it.

Skuadrat do ta ndahen në dy vazo për këtë short, pasi në të parën do të jenë ekipet kampione në ligat e tyre, derisa në tjetrën skuadrat që janë renditur të dytat ose të tretat.

Shorti për raundin e play-off-it të Ligës së Kampionëve:

Vazoja e parë – ekipet kampione

16-17 gusht

Qarabağ (Azerbajxhan) ose Ferencváros (Hungari) kundër Sherifit (Moldavi) ose Viktoria Plzeň (Republika Çeke)

Bodø/Glimt (Norvegji) ose Žalgiris (Lituani) kundër Ludogorets (Bullgari) ose Dinamo Zagreb (Kroaci)

Maccabi Haifa (Izrael) ose Apollon Limassol (Qipro) kundër Yllit të Kuq të Beogradit (Serbi) ose Pyunik (Armeni)

Kopenhagen (Danimarkë) kundër Trabzonspor (Turqi)

Ndeshjet kthyese

23-24 gusht

Sherif (Moldavi) ose Viktoria Plzeň (Republika Çeke) kundër Qarabağ (Azerbajxhan) ose Ferencváros (Hungari)

Ludogorets (Bullgari) ose Dinamo Zagreb (Kroaci) kundër Bodø/Glimt (Norvegji) ose Žalgiris (Lituani)

Crvena Zvezda (Serbi) ose Pyunik (Armeni) kundër Maccabi Haifa (Izrael) ose Apollon Limassol (Qipro)

Trabzonspor (Turqi) – Kopenhagen (Danimarkë)

Vazoja e dytë – ekipet e dytat dhe të tretat në ligat e tyre përkatase

Përballjet e para

16-17 gusht

Dynamo Kyiv (Ukrainë) ose Sturm Graz (Austri) kundër Benfica (Portugali) ose Midtjylland (Danimarkë)

Union Saint-Gilloise (Belgjikë) ose Rangers (Skoci) kundër Monaco (Francë) ose PSV Eindhoven (Holandë)

Përballjet kthyese

23-24 gusht

Benfica (Portugali) ose Midtjylland (Danimarkë) kundër Dynamo Kyiv (Ukrainë) ose Sturm Graz (Austri)

Monaco (Francë) ose PSV Eindhoven (Holandë) kundër Union Saint-Gilloise (Belgjikë) ose Rangers (Skoci)

Më të lexuarat nga Champions League