In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Infektologu Krasniqi: Covid-19 po shkon, vera po vjen

me 24 Maj 2020 ora 22:42

U Kopjua

Infektologu Valbon Krasniqi ka uruar qytetarët pasi sot në vend nuk u shënua asnjë rast i ri me koronavirus.

Sipas Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës 138 mostrat e ditws sw sotme kanw rezultuar negative.

“ZERO raste sot. COVID-i po shkon, Vera po vjen. Urime Kosovë”, shkroi Krasniqi nw Facebook.

Deri tash në Kosovë janë konfirmuar 1032 persona me koronavirus, 785 prej tyre janë shëruar kurse 29 kanë vdekur.

Ndërkaq IKSHP ka njoftuar se sot janë shëruar 4 persona dhe deri më sot numri i përgjithshëm i të shëruarve është 789 raste.

Që nga 13 marsi ku u konfirmuan dy rastet e para me Covid-19, sot është dita e parë që asnjë person nuk është konfirmuar me koronavirus.