Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Inter-Lukaku, sot samiti i parë: duhet të ulim pagën

me 31 Maj 2022 ora 10:29

U Kopjua

Romelu Lukaku dëshiron të kthehet në Inter, ai është me nxitim për të përcaktuar të ardhmen e tij dhe – pavarësisht se tregu i transferimeve nuk ka filluar ende zyrtarisht (ne fillojmë më 1 korrik) – ai e di se koha nuk luan në anën e tij: për këtë arsye.

Avokati i tij është tashmë në krah të tij sot i besimit, Sebastien Ledure, do të takohet me drejtuesit e Interit për të parë nëse ka vend për të veshur sërish fanellën e Nerazzurrëve. Një raund i parë vendimtar për të ngritur atë që, për momentin, mbetet ende një biznes shumë kompleks, veçanërisht për arsye ekonomike.

Belgu është i gatshëm të ulë pagën e tij, aktualisht merr 12 milionë euro neto plus 3 bonuse nga Chelsea, deri në 7-9, të cilat në çdo rast janë përtej kufirit të vendosur nga Marotta (rinovimet kryesore, nga Lautaro te Brozovic, kanë vendosi një tavan, duke përjashtuar shpërblimet, prej 6).

Pengesa mund të anashkalohet duke përfunduar marrëveshjen deri më 30 qershor: Lukaku ka mbajtur vendbanimin e tij në Milano dhe Italia mbetet qendra e interesave të tij, një aspekt shumë i rëndësishëm fiskal për të ruajtur avantazhet e “Dekretit të Rritjes” të marra në Interi në vitin 2019. Në këtë mënyrë, duke përcaktuar gjithçka brenda një muaji, Suning do të paguante neto shifrën e propozuar nga belgu, por bruto, për mirë apo për keq, do të arrinte shifrat që tashmë i perceptojnë top-lojtarët aktualë në skuadër.

E përbashkëta, siç e kuptojmë, tashmë është kaq e vështirë edhe pse ajo që duket të jetë pjesa më e vështirë e marrëveshjes mungon: Chelsea. Klubi anglez duhet të hapet në mënyrë të pashmangshme për një hua të rëndë (jo dyvjeçare, pasi nga korriku do të ndalohet për ata mbi 21 vjeç) me të drejtë shpengimi dhe ky është hapi i vërtetë që Interi pret nga Lukaku: të detyrojë largimin nga blutë.

Vështirësia e njohur në marrëdhëniet me Marina Granovskaia është relativisht e frikshme pasi, pas shitjes së klubit, ajo duket se është jashtë por në realitet është mbi të gjitha të kuptojmë se çfarë do të dojë të bëjë pronari i ri Boehly. Megjithatë, Big Rom duket i bindur dhe i sigurt se është në gjendje të bashkojë të gjitha pjesët e enigmës./Kosova.LIVE.