In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Ish-ministri, Lumir Abdixhiku infektohet me Coronavirus

me 7 Korrik 2020 ora 15:03

U Kopjua

Ish-ministri, Lumir Abxhiku ka njoftuar se ka rezultuar pozitiv me Coronavirus, shkruan Reporteri.


Abdixhiku po ashtu ka thënë se pozitive ka dalë edhe bashkëshortja e tij, Albina.

Ai ka bërë të ditur se që të dy ndjehen mirë dhe se nuk kanë asnjë simptomë.

“Sot unë dhe Albina jemi testuar pozitiv. Ndjehemi mirë dhe nuk kemi ndonjë simptomë. Jemi vetizoluar dhe po përcjellim rekomandimet e institucioneve. Kujdesi i tyre është i jashtëzakonshëm”, ka shkruar ai.

Kujtojmë se javën e fundit pozitiv me Coronavirus kanë dalë edhe disa deputetë të LDK-së.