Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kjo është agjenda e mbledhjes së dy qeverive shqiptare

me 20 Qershor 2022 ora 07:51

U Kopjua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do ta pres sot homologun e tij, Edi Rama, njofton Kosova.LIVE.

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar të dielën për agjendën e sotme, transmeton Kosova.LIVE

Pritja dhe mbledhja do të mbahen në një hotel në kryeqytet, ku delegacioni i Qeverisë shqiptare pritet të arrijë aty në orën 10:45, derisa në orën 11:00 është planifikuar pritja e kryeministrit Edi Rama nga kryeministri Albin Kurti.

Mbledhja e dy qeverive do të fillojë në orën 11:15, teksa më pas është planifikuar një konferencë për shtyp.

Ndryshe, mbledhja e fundit e dy qeverive ishte mbajtur në nëntor të vitit të kaluar në Elbasan, ku ishin nënshkruar 13 marrëveshje.

Më poshtë agjenda e plotë: