In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kosova me mungesa të shumta kundër Sllovenisë kërkon ditët e lavdishme, Zhegrova titullar

me 15 Nëntor 2020 ora 21:10

U Kopjua

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Kosovës dhe Sllovenisë, që do të zhvillohet sonte nga ora 20:45.

Kosova do të përballet me mungesa të mëdha në ndeshjen e saj të parafundit në Ligën e Kombeve, sonte kundër Sllovenisë në Lubjanë.

Hiç më pak se nëntë futbollistë s’do të gjejnë në gjendje të paraqiten për verdhekaltrit për shkaqe të ndryshe, si lëndime, pezullime, Covid-19 dhe probleme me dokumente.

Të pezulluar: Herolind Shala dhe Benjamin Kololli, të lënduar: Bersant Celina, Idriz Voca, Florent Muslija dhe Arbër Zeneli, të kufizuar nga Covid-19: Milot Rashica dhe Leart Paqarada, probleme me dokumente: Betim Fazliji.

Objektivi i vetëm i Kosovës është qëndrimi në Ligën C, pasi për diçka më shumë, ashtu si në edicionin e parë të Nations League – tashmë është shuar çdo ëndërr.

Sllovenia:

Kosova:

Ndeshja e xhiros së parafundit në Grupin 3 të Ligës C mes Sllovenisë dhe Kosovës do të zhvillohet në Stadiumin Stožice Sports Park, pa praninë e shikuesve, duke filluar në orën 20:45.