In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kosova së shpejti me qeveri të re, pa PDK-në

me 24 Mars 2020 ora 23:31

U Kopjua

Nesër do të mbahet seanca për mocionin e Lidhjes Demokratike të Kosovës për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Kjo u vendos sot me 6 vota, 4 për e 2 kundër në mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit.

Seanca pritet të mbahet në orën 11:00, derisa tashmë këtë mocion po e përkrahin edhe partitë opozitare, PDK, AAK dhe NISMA.

Ndërsa, burime të Indeksonline mësojnë se shteti i Kosovës shumë shpejtë do të bëhet me qeveri të re.

Burime të njëjta gjithashtu thonë se Partia Demokratike e Kosovës, s’do të jetë pjesë e kësaj qeverie, e kundërta e asaj që thuhet nga Lëvizja Vetëvendosje./Kosova.LIVE/