In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kosovarët mobilizohen me komente fyese e denigruese ndaj ambasadorit Kosnett

me 26 Mars 2020 ora 19:07

U Kopjua

Një lloj linçimi me komente janë duke i bërë disa qytetarë të Kosovës në Twitterin e ambasadorit amerikan Philip Kosnett me fjalët “Turp për ty”.

Ambasadori amerikan Philip Kosnett, gjatë ditës së djeshme ka reaguar në Twitter duke mirëpritur seancën për mocionin e mosbesimit të ngritur për rrëzimin e qeverisë nga LDK-ja, raporton Kosova.LIVE

E një numër i madh i qytetarëve kanë filluar t’i komentojnë në reagimin e tij, duke e quajtur “Idiot” dhe “Turp për ty”.

Madje në një nga komentet thuhet “As gruaja juaj nuk pajtohet me ty”.