In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kosovë – Moldavi: Publikohen formacionet zyrtare, ka ndryshime në portë

me 18 Nëntor 2020 ora 21:19

U Kopjua

Kosova sonte luan me Moldavinë në kuadër të Ligës së Kombeve


Dardanët kërkojnë që t’u rikthehen rezultateve pozitive pasi nuk kanë fituar në 10 ndeshjet e fundit, shkruan Kosova.LIVE

Edhe këtë ndeshje do ta udhëheq Muharrem Sahiti pasi Challandes vazhdon të jetë pozitiv me Koronavirus.

Te Kosova janë disa ndryshime në formacion, ku sonte luajnë nga fillimi Herolind Shala dhe Bersant Celina, të cilët munguan në ndeshjen me Slloveninë.

Risi e formacionit është edhe rikthimi i Samir Ujkanit në portë.

Më poshtë keni formacionet zyrtare:

Kosova: Ujkani; Vojvoda, Rrahmani, Dresevic, Hadergjonaj; Shala, V.Berisha; Zhegrova, Celina, Kastrati; Muriqi.

Moldavia: Namasco; Jardan, Efros, Armas, Platica; Cebotaru, Ionita; Spataru, Turcan, Reabciuk; Nicolaescu.