In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kumbulla arrin në Romë, gati për të firmosur kontratën

me 16 Shtator 2020 ora 18:05

U Kopjua

Mbrojtësi shqiptar, Marash Kumbulla është gati që të bëhet futbollist i Romës.

Pas marrëveshjes së arritur nga të dyja palët, mbrojtësi shqiptar tashmë gjendet në aeroportin e Fiumicinos.

Kumbulla, pritet që pas pak t’i kryen testet mjekësore dhe të firmos për çmimin 1.5 milionë euro pagë e tij personal si dhe kontratën që e mbanë atë për 5 vite te Roma.

Lajmin e ka bërë të ditur gazetari i njohur italian, Di Marzio, përmes një postimi në profilin e tij në “Twitter”.