In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kurti për herë të parë si kryeministër në Shqipëri, pritet me ceremoni shtetërore

me 11 Shkurt 2020 ora 10:15

U Kopjua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitën e parë jashtë vendit e ka nisur në Shqipëri. Fillimisht ai do ta takojë homologun e tij, Edi Rama.

Po ashtu, gjatë vizitës kryeministri Kurti do të ketë takime të ndara me presidentin, Ilir Meta, kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi, kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Agjendën e plotë:

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryeministrin, Edi Rama.

Vendi: Pallati i Brigadave
Koha: 09:00

10:10- Konferencë e përbashkët për media e kryeministrit Albin Kurti dhe kryeministrit Edi Rama.

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Vendi: Kuvendi i Republikës së Shqipërisë
Koha: 10:45

– Kryeministri Albin Kurti takim me presidenti, Ilir Meta.

Vendi: Presidenca e Republikës së Shqipërisë
Koha: 11:20

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Ceremonia e dhënies së “Çelësit të Tiranës” për Kryeministrin Kurti.

Vendi: Bashkia e Tiranës
Koha: 11:55

– Kryeministri Albin Kurti takim me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Vendi: Selia e PD-së
Koha: 12:20