In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Kush këndon më mirë, Shqipëria apo Serbia? Bëhet virale videoja e amerikanit që këndon shqip dhe serbisht (VIDEO)

me 24 Shtator 2021 ora 09:10

U Kopjua

Videoja e një amerikani i cili quhet Justus Reid, është bërë virale në TikTok, për faktin se këndon shqip dhe serbisht të njëjtën këngë shqiptare, njofton Kosova.LIVE

“Kush  këndon më mirë, Shqipëria apo Serbia”, ka shkruar ai duke realizuar dy versione të këngës “Hajde luj qyqek”.

Videoja mori më shumë se 21 mijë komente, shumë prej të cilave kishin flamurin kuq e zi, dhe zgjodhën Shqipërinë, si rezultat më i mirë.

Megjithatë, pati edhe prej atyre që zgjodhën versionin serb të kësaj kënge të njohur.

Justus Reid ka lindur në Amerikë dhe merret kryesisht me muzikë. Ai ka mbi 249 mijë ndjekës në TikTok.