In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Lajm i mirë: 3 lojtarë të klubit italian e mposhtin Koronavirusin

me 5 Prill 2020 ora 17:48

U Kopjua

Para disa ditësh tre futbollistët e Fiorentinës, Dushan Vllahoviq, Patrick Cutrone dhe German Pecela, pas testeve të kryera kishin rezultuar pozitivë me koronavirus.

Pas kësaj ata u futën në karantinë, për tu shëruar dhe për të mos rrezikuar edhe njerëzit e tjerë përreth.

Sot klubi “Viola” ka dhënë një lajm shumë të mirë.

Me një njoftim në faqen zyrtare, klubi shkruan se lojtarët pas testeve të kryera së fundmi kanë rezultuar negativë me Covid-19 dhe tashmë janë shumë mirë si në fillim.

View image on Twitter