In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Lazio për Muriqin: Një pirat në ekipin tonë

me 12 Tetor 2020 ora 20:17

U Kopjua

Lazio të hënën mbrëma ka publikuar fotografi të Vedat Muriqi nga stërvitja me këtë skuadër të njohur italiane.

“Një pirat në ekipin tonë”, ka shkruar klubi nga Roma në “facebook”.

Muriqi ka disa ditë që ka nisur stërvitjet me Lazion dhe madje është paraqitur në një ndeshje kontrolluese brenda ekipit. Ai po sanon një lëndim e po ashtu kaloi koronavirusin.

Muriqi nuk është grumbulluar me Kosovën për ndeshjen vendimtare me Maqedoninë e Veriut e po ashtu për ndeshjet me Slloveninë dhe Greqinë.

Muriqi nuk ka debutuar ende për Lazion.