In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Lëkundjet e tërmetit ndihen në Durrës dhe Tiranë

me 22 Maj 2020 ora 11:18

U Kopjua

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndierë këtë të premte në Durrës.

Sipas sajtit të njohur të tërmeteve, Emsc, tërmeti ka ndodhur në orën 10:18 me një magnitutë 3.2 i shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 2 kilometër.

Kjo ka bërë që lëkundjet të ndihen edhe në Tiranë.

Epiqendra ka qenë në Hamallaj në afërsi të qytetit të Durrësit dhe 13 km në veri të Shijakut.

Dridhje toke u ndien edhe dje në Shqipëri.