In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Lukaku zbulon se çfarë i tha Ibrahimovicit pas golit në derbi

me 24 Shkurt 2021 ora 14:00

U Kopjua

Lukaku zbulon se çfarë i tha Ibrahimovicit pas golit në derbi

Romelu Lukaku ka thënë se festimi i tij kontrovers pas golit në fitoren e Interit 3:0 kundër Milanit u bë në gjaknxehtësi e sipër.

Lukaku me një gol dhe Lautaro Martinez me dy i ndihmuan Interit ta mposhtë Milanin bindshëm 3:0 dhe ta rrisë në katër pikë epërsinë në krye të tabelës në Serie A ndaj rivalit të qytetit në fundjavë.


Pasi e shënoi golin e tretë që e vulosi triumfin e zikaltërve, Lukaku festoi duke bërtitur “Unë jam më i miri”.

Ai ishte goli i 17-të i tij në Serie A këtë sezon dhe festimi i tij u tha se i drejtohej Zlatan Ibrahimovicit, me të cilin belgu ishte përleshur një muaj më parë.

27-vjeçari ka shpjeguar tani se festimi kishte ndodhur në gjaknxehtësi e sipër.

“Thashë shumë gjëra të çmendura për shkak të adrenalinës”, u përgjigj Lukaku i pyetur nga një ndjekës i tij në Twitter.