In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Maria Sharapova është shtatzënë dhe po e pret fëmijën e parë

me 20 Prill 2022 ora 14:40

U Kopjua

Ditëlindja e 35-të ishte më specialja e jetës për Maria Sharapovën.

Ish-numri 1 i botës në tenis teksa e festonte ditën e lindjes, njoftoi se është duke e pritur fëmijën e parë me të dashurin e saj, Alexander Gilkes.

Pesë herë fituesja e Grand Slamit, e cila u pensionua nga tenisi në shkurt të vitit 2020, e bëri zyrtarizimin e lajmit të veçantë për të dhe për familjen, përmes një postimi në Instagram.

“Fillime të çmuara. Ngrënia e tortës së ditëlindjes për dy persona ka qenë gjithmonë një specialitet i imi”, ka shkruar ish-tenistja ruse.

Sharapova dhe biznesmeni britanik Gilkes e kishin zyrtarizuar fejesën e tyre në dhjetor të vitit 2020.