In Medias Res

Editoriale

Bashkohuni me ne në rrjetet sociale

Kosovalive SH.P.K.
Rruga Vicianum, 2/1 Arberi
10000 Prishtine
Kosovë

Email: [email protected]
Tel: 038 753 465
Tel: 043 588 700

Messi: Barcelona do të rritet me Xavin, ai e njeh mirë klubin

me 23 Nëntor 2021 ora 10:03

U Kopjua

Futbollisti i Paris Saint-Germain, Lionel Messi pranoi trofeun e tij Pichichi dhe mirëpriti gazetën e njohur spanjolle Marca, me të cilën zhvilloi një intervistë.

Intervista e plotë do të publikohet nesër, por Marca zbuloi pak nga ajo çfarë ka thënë argjentinasi.

Natyrisht, vëmendja e Messit u kthye te ish-klubi i tij Barcelona, ku ish-shoku i skuadrës Xavi Hernandez ka marrë rolin e trajnerit.

“Barcelona do të rritet me Xavi. Ai është një trajner që di shumë dhe e njeh mirë klubin”, tha Messi.